Verslo plėtra

Kur dingo laikas? (I dalis) 

1. Dėdule, pasakykit, ar teisingai aš gyvenu?
2. Teisingai, sūneli mano. Tik be reikalo.


Liana Mogišaitė
Andragogė, Nepriklausoma verslo konsultantė

Turbūt daugelis sutiks, jog šiandien laiko planavimo klausimas ypač aktualus. Išėjusių darbuotojų darbai paskirstomi likusiems, o laiko yra tiek pat kiek ir buvo vakar. Ir sukiesi kaip voverė rate. 
Dažnai po sunkios darbo dienos grįžus namo jaučiamės labai pavargę lyg būtume vertę kalnus, tačiau peržiūrėjus atliktus darbus apima beviltiškumas. Atlikome mažai.
Tikimės, kad šiame kelių straipsnių cikle apie laiko planavimą rasite atsakymų į Jums rūpimus klausimus, o neradus, mielai prašome rašyti ir kartą per savaitę ekspertė Jums į juos atsakys.
Norėčiau Jus pakviesti atlikti tyrimą, prieš pradedant skaityti toliau.
Nusibraižykite ant lapo koordinačių sistemą, kaip pateikta pavyzdyje.
 

Individualaus darbo grafiko sudarymas
(Asmeniniai bioritmai)
Braižysime dvi kreives. Grafike žymėkite apytiksles reikšmes, nes kiekvieną dieną jis gali atrodyti šiek tiek skirtingai. Todėl kiekvienu atveju skaičiuokite vidurkį.
Pirma kreivė - Jūsų darbingumas.
Ties kiekviena valanda išveskite įsivaizduojamus statmenis į viršų, pažymėdami tašką ties darbingumo procentais. Pavyzdžiui 8 h. ryto, esate darbingi 100%, 12 h. - 50%, o 15 h. -  70%. Pažymėtus taškus sujunkite į vientisą liniją.
Antra kreivė – trukdžiai.
Šią kreivę braižykite kita spalva arba punktyru. Trukdžiai - išoriniai veiksniai nepriklausantys nuo mūsų: kolegos, skambučiai, netikėti lankytojai ir pan. Braižykite taip pat kaip ir darbingumo kreivę. Ties kiekviena valandą iškelkite įsivaizduojamus statmenis, pažymėkite taškus ir sujunkite juos į vientisą liniją.
 

Grafike matysite tris „kišenes“:
·          Kai Jūsų darbingumas aukštas, o trukdžiai minimalūs;
·          Kai Jūsų darbingumas žemas, o trukdžių daug;
·          Kai Jūsų darbingumas vidutinis ir trukdžiai vidutiniai.
Pirmuoju atveju turime produktyviausią laiko intervalą.
Pastebėjimas:
Peržvelkite darbingumo kreivę ir ties aukščiausio darbingumo valandomis išveskite statmenis žemyn. Kiek laiko esate darbingas maksimaliai? Daugelis šioje vietoje nustemba – tik iki keturių valandų!!! (Ž
iūrėkime pavyzdį).
 

Užduotis:
Ką veikiate darbingiausiu metu? Ateinančias dienas stebėkite, šios informacijos mums prireiks kitą savaitę.
 
Sėkmės!